Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

ThermiRase Kırışıklık Tedavisi

Bilindiği üzere yüzde mimik hareketlerine bağlı oluşan ince kırışıklıkların tedavisinde enjeksiyon uygulamaları yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ancak bu işlemin 4-6 ay içerisinde tekrarlanması gerekir. Çünkü verilen ilaç hedeflenen siniri ancak belli bir süre etkisiz kılmakta, ve bu sürenin sonunda etki ortadan kalkmaktadır.

ThermiRase uygulaması ise kırışıklığa sebep olan siniri tek seansta geri dönüşsüz olarak devre dışı bırakır ve tekrar tekrar uygulama yapılmasına gerek kalmaz. ThermiRase yaklaşık yarım saat sürer ve belirgin bir yan etki oluşturmaz.

  • Tek Seansta
  • Kalıcı Çözüm
  • %100 Güvenli

Thermirase Nedir?

Diğer ameliyatsız yöntemler cildin üzerinden dolaylı olarak derin dokulara ulaşmaya çalışırken, ThermiRase direkt olarak hedef doku üzerinde istenen noktaya ulaşmamıza imkan veren bir cilt altı prob ile uygulanır.

Bu prob hedef dokuyu direkt olarak istediğimiz sıkılaşmayı sağlayacak sıcaklığa kadar ısıtır, ve anlık ısı kontrolü sayesinde kontrolsüz yanmayı engeller.

Eş zamanlı olarak uygulama alanını izleyen bir termal kamera ile deri sıcaklığı da kontrol edilir ve ciltte istenmeyen sıcaklık artışları engellenmiş olur.

 

Tek Seansta Kalıcı Çözüm

Amerikan Thermi Aesthetics firması tarafından geliştirilen ThermiRF ™ sistemi, günümüzde toxin-free sinir blokajı, kırışıklık tedavisi amacıyla kullanılan en etkin teknolojidir.

Tüm bu tedavilerde FDA onayı olan ve başarısı bilimsel yayınlarla kanıtlanmış olan tek sistem budur.

 

Sistem Nasıl Çalışır?

Sistemin çalışma prensibi, hedef dokunun radyofrekans enerjisi ile belli sıcaklıklara kadar ısıtılarak dokuyu sıkılaştıran biyolojik olayları tetiklemesi üzerine kuruludur.

Bu ısınma hedeflenen etkiye göre, belli sıcaklıklarda yüz ve boyundaki cilt altı dokularının sıkılaşmasını, yağ eritilmesini, selülit bantlarının kopmasını, istenmeyen ter bezlerinin etkisizleştirilmesini, ve bazı durumlarda da istenen sinirlerin kalıcı olarak devre dışı bırakılmasını sağlayabilir.

Amaca göre ulaşılması gereken sıcaklıklar değişiklik gösterir, ve sistem saniyede 12 defa ulaşılan sıcaklığı kontrol ederek uygulamanın %100 güvenli olmasını sağlar.

 

Neden Thermirase?

  • Thermirase uygulaması yanlızca TEK SEANSolarak yapılır.
  • Genel anestezi gerektirmez, steril şartlarda lokal anestezi ile çok rahat ve ağrısız olarak gerçekleştirilir.
  • İşlem sonrasında iyileşme süreci çok hızlı ve sorunsuzdur.
  • Sistem her an ısı kontrolü sağladığından hataya izin vermez, komplikasyon oranları sıfıra yakındır.
  • Ameliyat olmak istemeyen ya da sağlık sorunları nedeniyle ameliyata uygun görülmeyen hastalarda etkin bir alternatif olarak değerlendirilebilir.