Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

ThermiDry Koltuk Altı Terlemesi Tedavisi/Çözümü

Koltuk altı terlemesi tedavisinde ameliyatsız, tek seansta uygulanan ve kalıcı olan en etkin çözüm yöntemi ThermiDry’dır.

Uygulama lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1 saat sürer.

Takip eden günlerde koltuk altında bir miktar şişlik ve hassasiyet olur, ancak 1 hafta içerisinde bu problem ortadan kalkar.

Aşırı koltuk altı terlemesi tedavisi için koltuk altına yılda 2-3 defa enjeksiyon uygulaması yaptırmaktan sıkılan kişiler için en ideal çözüm ThermiDry’dır.

  • Tek Seansta
  • Kalıcı Çözüm
  • %100 Güvenli

Thermidry Nedir?

Diğer ameliyatsız yöntemler cildin üzerinden dolaylı olarak derin dokulara ulaşmaya çalışırken, ThermiDry direkt olarak hedef doku üzerinde istenen noktaya ulaşmamıza imkan veren bir cilt altı prob ile uygulanır.

Bu prob hedef dokuyu direkt olarak istediğimiz sıkılaşmayı sağlayacak sıcaklığa kadar ısıtır, ve anlık ısı kontrolü sayesinde kontrolsüz yanmayı engeller.

Eş zamanlı olarak uygulama alanını izleyen bir termal kamera ile deri sıcaklığı da kontrol edilir ve ciltte istenmeyen sıcaklık artışları engellenmiş olur.

 

Tek Seansta Kalıcı Çözüm

Amerikan Thermi Aesthetics firması tarafından geliştirilen ThermiRF ™ sistemi, günümüzde %100 güvenli kalıcı koltuk altı terlemesitedavisi amacıyla kullanılan en etkin teknolojidir.

Tüm bu tedavilerde FDA onayı olan ve başarısı bilimsel yayınlarla kanıtlanmış olan tek sistem budur.

 

Sistem Nasıl Çalışır?

Sistemin çalışma prensibi, hedef dokunun radyofrekans enerjisi ile belli sıcaklıklara kadar ısıtılarak dokuyu sıkılaştıran biyolojik olayları tetiklemesi üzerine kuruludur.

Bu ısınma hedeflenen etkiye göre, belli sıcaklıklarda yüz ve boyundaki cilt altı dokularının sıkılaşmasını, yağ eritilmesini, selülit bantlarının kopmasını, istenmeyen ter bezlerinin etkisizleştirilmesini, ve bazı durumlarda da istenen sinirlerin kalıcı olarak devre dışı bırakılmasını sağlayabilir.

Amaca göre ulaşılması gereken sıcaklıklar değişiklik gösterir, ve sistem saniyede 12 defa ulaşılan sıcaklığı kontrol ederek uygulamanın %100 güvenli olmasını sağlar.

 

Neden Thermidry?

  • ThermiDry uygulaması yanlızca TEK SEANSolarak yapılır.
  • Genel anestezi gerektirmez, steril şartlarda lokal anestezi ile çok rahat ve ağrısız olarak gerçekleştirilir.
  • İşlem sonrasında iyileşme süreci çok hızlı ve sorunsuzdur.
  • Sistem her an ısı kontrolü sağladığından hataya izin vermez, komplikasyon oranları sıfıra yakındır.
  • Ameliyat olmak istemeyen ya da sağlık sorunları nedeniyle ameliyata uygun görülmeyen hastalarda etkin bir alternatif olarak değerlendirilebilir.